Президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив Міністерству закордонних справ країни повідомити лідерів Європейського союзу і України про ситуацію в країні і «попередити їх про відповідальність за розпалювання заворушень». Про це повідомляє Белта.
«Їм просто треба розповідати, що відбувається в Білорусі. Щоб цю інформацію отримали і Меркель, і Макрон, і Дуда, і Науседа, і інші, і Зеленський. Щоб вони знали, що відбувається в Білорусі, офіційну точку зору. І попередити їх (не соромитися) про відповідальність за розпалювання заворушень. Фінансування заворушень – це і є розпалювання. І ми бачимо сьогодні, що це фінансування триває», – заявив Лукашенко звертаючись до представників МЗС Білорусі.
Він додав, що «барабанити гусеницями на кордоні з Білоруссю, проводити зараз навчання контрпродуктивно».
«Вони це повинні розуміти, і вони будуть за це відповідати, якщо щось трапиться», – зазначив Лукашенко.
Нагадаємо:
- Президентські вибори в Білорусі відбулися 9 серпня. Державний екзит-пол віддав перемогу Олександру Лукашенко, ЦВК це також підтвердив.
- Тисячі невдоволених фальсифікаціями на виборах білорусів вийшли на вуличні протести. Вони тривають більше тижня.
- Опозиція з 11 серпня оголосила в Білорусі
- Білорусь проти Лукашенка: до страйку масово приєднуються заводи-гіганти, медики та діячі культури
- загальнонаціональний страйк, до якої приєдналися заводи-гіганти країни, медики та діячі культури.
- 16 серпня відбувся масовий мітинг за час незалежності Білорусі – на вулиці вийшли до 200 тис. осіб.
- 17 серпня Лукашенко виступив перед робітниками на Мінському заводі колісних тягачів, які приєдналися до страйку. Туди прийшли тисячі протестуючих, йому кричали «ганьба» і «йди».
- Пізніше депутати Європарламенту оголосили Олександра Лукашенка персоною нон грата в Євросоюзі і заявили, що не визнають його переобрання президентом Білорусі.
Більше читайте тут: tsn.ua


Комментарии