Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/news/2014/Politic/96142.jpg'
There was a problem loading image 'images/news/2014/Politic/96142.jpg'
96142.jpg

Після сенату США, який прийняв у четвер проект закону S. 2828 "Акт у підтримку свободи в Україні", палата представників у прискореному режимі затвердила законопроект H. R. 5859 "Про введення санкцій по відношенню до Російської Федерації та забезпечення додаткової допомоги Україні, а також для інших цілей".

Разом з тим, як повідомляє "Укрінформ", законопроект H. R. 5859, хоч і був створений на основі S. 2828, але зазнав істотних змін.

"Войовничий" S. 2828

Законопроект S. 2828, зокрема, передбачав надання Грузії, Молдові та Україні статусу основних союзників США поза НАТО і надання військової допомоги. Крім того, документ дозволяв американському президенту ввести нові санкції щодо "Газпрому", якщо буде встановлено скорочення поставок газу в країни НАТО, а також в Україну, Грузію та Молдову. Нові обмеження могли торкнутися інших компаній та осіб, які займаються нафтовими проектами в Росії. Зокрема, могли бути введені додаткові обмеження на експорт необхідного обладнання.

Також передбачалися нові санкції щодо "Рособоронекспорту". Президент США, крім іншого, міг надати уряду України пряму військову допомогу, на яку в 2015 р. може бути виділено 350 млн дол.

"Пом'якшений" H. R. 5859

Після всіх узгоджень у сенаті і палаті представників, остаточний проект закону був змінений. Зокрема, з нього було вилучено розділ про надання Україні статусу основного союзника поза межами НАТО з зауваженням, що це є прерогативою адміністрації президента Сполучених Штатів.

Крім того, зазнали певні зміни формулювання щодо санкцій проти Росії.

З іншого боку, документ досі передбачає виділення 350 млн дол. на військову підтримку Україні, в тому числі у вигляді поставки оборонного озброєння.

"Кишенькове вето" від Обами

Щоб законопроект H. R. 5859 був остаточно затверджений документ, за інформацією ZN.UA, повинен бути схвалений сенатом, після чого необхідно, щоб його підписав президент США Барак Обама. Відповідно до законодавства, на це главі держави відводиться 10 робочих днів. Як зазначила на своїй сторінці в Twitter журналіст "Голос Америки" Мирослава Гонгадзе, "оскільки конгрес нинішнього скликання закінчує роботу, це дає Обамі т. н. кишенькове вето".

"Кишенькове вето" в конституційній практиці США означає особливий прийом, до якого може вдатися президент, щоб не допустити вступу в силу неугодного йому законопроекту. Якщо законопроект надійшов президентові менш як за 10 днів до закінчення цієї сесії конгресу, президент може протримати у себе законопроект до закриття сесії (не виносячи ніякого рішення), після чого документ буде вважатися відхиленим. 

Опитані ZN.UA експерти вважають, що Барак Обама може скористатися цим юридичним прийомом, оскільки не хоче проводити жорстку політику проти Росії, прагнучи не йти на серйозну конфронтацію з Кремлем. 

 

 

Детальніше про експертні думки щодо останніх рішень США читайте в свіжому номері "Дзеркала Тижня. Україна". 

Джерело: http://dt.ua/

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна