spilka.jpg

КИЇВ. 17 грудня. УНН. Фінансування НАН України на 2015 рік, який запропоновано у проекті бюджету, поставить науку в Україні на грань виживання і тому науковці готуються до мітингів, пікетів та протестів. Про це під час прес-конференції сказав голова профспілки НАН України Анатолій Широков, передає УНН.

“На наступний рік буде зменшено норму щодо єдиного соціального внеску. А від того, що зараз залишається, Академія повинна зменшити на 25% фінансування. Коли ми побачили цю цифру, то вийшли на 1,7 млрд. гривень на рік – це менше, ніж було навіть у кризовому 2009 році”, - сказав А.Широков.

Він зазначив, що в 2014 році НАН мала у своєму фонді 2,4 млрд. гривень. За словами А.Широкова, керівництво НАН України звернулося до президента та прем’єр-міністра з проханням переглянути необхідність скорочувати видатки науковцям.

“Якщо видатки все одно будуть скорочені та НАН поставлять на межу виживання, то науковці будуть організовувати мітинги, пікети та протести. Профспілка НАН виводитиме під АП та Кабмін, інші державні структури людей”, - підкреслив А.Широков.

Нагадаємо, раніше з подібною заявою виступили студенти львівських вишів. Вони пообіцяли масштабні акції протесту у разі запровадження заходів економії, зокрема відміни степендій.

Джерело: УНН

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна