b_385_225_16777215_00_images_news_2014_Politic_a5a6f37c3d38df77c9e8937eca034b86.jpg

КИЇВ. 12 вересня. УНН. Лідер громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук вважає, що політикам, які бажають миру на Донбасі, слід не протиставляти, а об'єднувати українців, повідомляє УНН.

"Донбас восьму добу живе в режимі перемир'я. Так, це ще не мир, це всього лише перемир'я - крихке і хистке. Шлях до світові не буде простим, оскільки після зустрічі в Мінську представники "партії війни" не тільки не здали свої позиції, але і відстоюють їх з новою силою. Так, є провокації, і тому так важливо розслідувати кожен конкретний факт відновлення вогню, розробляти і впроваджувати дієві механізми контролю. Але навіть це крихке перемир'я є перемогою "партії миру" над "партією війни". Воно дає можливість обміняти полонених і звільнити заручників, почати відновлення зруйнованих міст і сіл і, найголовніше, підготувати грунт для подальших переговорів, які можливі тільки за однієї умови: сторони повинні продемонструвати готовність відмовитися від насильства і ненависті", - наголосив він.

"Представники "партії війни" занадто довго зрощували в суспільстві почуття ненависті, протиставляючи західний регіон східному, поділяючи українців на своїх і чужих. Така політика вкрай небезпечна, вона лише посилює протистояння і напруження. Тому сьогодні вкрай важливо проаналізувати допущені помилки і зробити висновки", - зазначив Віктор Медведчук.

"Якщо Київ хоче повернути довіру громадян Донбасу, він повинен докорінно змінити своє ставлення до регіону. Неприпустимо, щоб представник провладної політичної сили називав Лугандоном територію Луганська та Донецька і заявляв, що регіон стане "спеціальною зоною", "ізольованій інженерними спорудами". Неприпустимо маститим журналістам "незалежних" ЗМІ вживати образливі назви-ярлики по відношенню до представників Донбасу. Неприпустимо, щоб віце-прем'єр-міністр з гуманітарних питань говорив про жителів цілого регіону: "Ми будемо поступово інтегрувати цих людей в суспільство, щоб вони мало чим відрізнялися від середньостатистичних українців", - вважає громадський діяч.

"Політики в Києві повинні зрозуміти: на Донбасі живуть наші співвітчизники, і вони вимагають поважати їх права і свободи. Їх не потрібно "інтегрувати", нав'язувати їм "спільні цінності", щоб вони з часом стали "почитати визвольну боротьбу УПА". Це викличе тільки черговий виток протистояння. Ментальні, культурні, мовні, гуманітарні, економічні, релігійні відмінності між регіонами - це не слабкість, а сила України. Так, ми різні, але це якраз і робить нас як народ багатшими і сильнішими. Чи не протиставляти, а об'єднувати - ось першочергове завдання для політиків, якщо вони дійсно хочуть відновити мир і зберегти Україну єдиною і неподільною", - резюмував Віктор Медведчук.

Джерело: http://www.unn.com.ua/

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна