Нерест – це головний та найважливіший період у риби. Від того, наскільки успішно та вдало він пройде - залежать майбутні запаси водних біоресурсів.

Відповідно до наказу Управління Держрибагентства у Полтавській області від 16 березня 2021 року № 65 встановлено терміни заборони на лов (добування) риби у весняно-літній період природного відтворення (нересту) у 2021 році на підконтрольних водних об’єктах Полтавському рибоохоронному патрулю

у такі строки:

- Кам’янське водосховище у межах адміністративної території Полтавської області – з 1 квітня по 9 червня;

- Кременчуцьке водосховище у межах адміністративної території Полтавської області – з 1 квітня по 9 червня;

- у всіх інших рибогосподарських водних об’єктах в межах підконтрольної території – з 1 квітня по 20 травня,

- в придаткових системах річок – з 1 квітня по 30 червня.

Детальніше із зазначеним наказом можна ознайомитися за посиланням.

Терміни заборони на лов (добування) раків, у зв’язку з їх линькою можна ознайомитися з наказом за посиланням.

Традиційно, у зв’язку із сезоном нересту риби, також по всій території оголошується період так званої «ТИШІ»

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових, сейсмологічних робіт, видобуток гравію та піщано-ракушкової суміші, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій, а також будь-яких робіт, що можуть негативно впливати на проходження нересту водних біоресурсів.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ в місцях, які оголошені нерестовищами, пересування всіх плавучих засобів (за винятком установлених судових ходів, транзитного проходу, виконання робіт по встановленню бакенів і у випадках надзвичайної потреби (шторм, туман, аварія і т.п.), крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА заборонених ділянок для вилову водних біоресурсів за посиланням

ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ любительське рибальство до 3 кг риби на одну особу однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом ЛИШЕ З БЕРЕГА в межах населених пунктів, за винятком місць нерестовищ, вказаних в додатку до наказу.

Полтавський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Якщо ви помітили вилов риби на нерестовищах чи інші порушення Правил рибальства просимо невідкладно повідомляти на «гарячу лінію»: (068) 030-22-09.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області

Наказ від 16.03.2021 р. № 65 м. Кременчук

Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах на території, підконтрольній Полтавському рибоохоронному патрулю у 2021 році

З метою забезпечення охорони та збереження в належному стані середовища перебування, шляхів міграції і місць природного відтворення (нерестовищ) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Полтавському рибоохоронному патрулю, відповідно до ст. 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», п.п. 3.14, 3.15, 4.4, 4.14.3, 5.3 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 15.02.1999 року № 19, п. 11.1.4 Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України, затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 18.03.1999 року № 33, листа Інституту рибного господарства НААН України від 09.03.2021 року № 84-03/21, наказу Держрибагентства від 24.07.2020 року № 291 «Про внесення змін до районів діяльності територіальних органів Державного агентства рибного господарства України»

 

НАКАЗУЮ:

  1. Встановити терміни заборони на лов (добування) риби у весняно-літній період природного відтворення (нересту) у 2021 році на підконтрольних водних об’єктах Полтавському рибоохоронному патрулю у такі строки:

-          Кам’янське водосховище у межах адміністративної території Полтавської області - з 01 квітня по 09 червня;

-          Кременчуцьке водосховище у межах адміністративної території Полтавської області - з 01 квітня по 09 червня;

-          у всіх інших рибогосподарських водних об’єктах в межах підконтрольної території — з 01 квітня по 20 травня, в придаткових системах річок - з 01 квітня по ЗО червня.

  1. Заборонити в період нересту риби проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових, сейсмологічних робіт, видобуток гравію та піщано-ракушкової суміші, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій, а також будь-яких робіт на водних об’єктах та їх прибережних захисних смугах в межах території, підконтрольної Полтавському рибоохоронному патрулю.
  2. Оголосити нерестовищами ділянки в додатку до наказу.
  3. На період нересту риби в місцях, які оголошені нерестовищами, заборонити пересування всіх плавучих засобів (за винятком установлених судових ходів, транзитного проходу, виконання робіт по встановленню бакенів і у випадках надзвичайної потреби (шторм, туман, аварія і т.п.), крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.
  4. Дозволити любительський лов риби на період весняно-літньої заборони на лов (добування) водних біоресурсів в межах підконтрольної території на Кам’янському і Кременчуцькому водосховищах і малих річках однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з блешнею з берега в межах населених пунктів, за винятком місць нерестовищ, вказаних в додатку до наказу.
  5. Відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль»:

-          забезпечити належний контроль за охороною риби та інших водних біоресурсів в період нересту;

-          розробити спільні заходи по охороні рибних запасів і водних біоресурсів з Державною екологічною інспекцією Центрального округу, Головним управлінням Національної поліції в Полтавській області та іншими зацікавленими службами.

  1. Відділу іхтіології та регулювання рибальства:

-          спільно з науково-дослідними установами забезпечити спостереження за ходом нересту риби;

-          передавати до Держрибагентства узагальнену інформацію про хід нересту першого числа місяця, наступного за звітним (в період нересту);

-          проінформувати Полтавську обласну держадміністрацію про встановлення термінів весняно-літньої заборони на лов риби та інших водних біоресурсів.

  1. Старшим дільниць рибоохоронного патруля:

-          сповістити ЗМІ, населення та зацікавлені підприємства, установи, організації про встановлені терміни весняно-літньої заборони на лов риби та інших водних біоресурсів.

  1. З наказом ознайомити всіх інспекторів під особистий підпис.
  2. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Начальник Оксана КУЛИНИЧ

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна