Саме під таким гаслом минулої суботи, 17 вересня, відбулося святкування ювілею аграрного флагмана Семенівщини – приватного сільськогосподарського підприємства «Дружба», яке перевірене часом у 15 років. Можливо, хтось скаже, що п’ятнадцять років – невеликий термін у вселенському масштабі, але для українського аграрного бізнесу, особливо для звичайного господарства в селі, яке базується навіть не в райцентрі, – це ціла епоха.

ПСП «Дружба» засноване у селі Очеретувате нашим земляком, уродженцем села Тарасівка Сергієм Семигреєнком. За словами Сергія Васильовича, це і його другий День народження, так що ювілей, підкріплений дійсними успіхами, знаменний подвійно. І справді, підприємство за виробничими показниками займає лідируючі позиції в районі.

Колосками золотими прибрався коровай,
Запах весняним сонцем, літніми дощами,
Пишається піснями жайворонків в полі,
Любов’ю хліборобів до землі.
Зоя ПОХИЛЬКО, с. Наріжжя

«Шлях становлення»

На святкування, що пройшло у Семенівському районному Будинку культури, іменинник, яким по праву є С. В. Семигреєнко, розповів про шлях становлення свого дітища – по людських мірках ще неповнолітнього, та вже успішного і самостійного. Сьогодні ПСП «Дружба» – не лише найбільше джерело наповнення районного бюджету, а й активний учасник міжнародного ринку. Свою трудову кар’єру засновник підприємства розпочав у 24 роки зі споживчої кооперації. Тому разом із головою правління Полтавської облспоживспілки Володимиром Кідіним Сергій Семигреєнко відзначив своїх перших наставників – Любов Григорівну Приходько, Лідію Андріївну Зеленську, Анатолія Павловича Пилипенка. Згадали і очільника Семенівської райспоживспілки Михайла Миколайовича Синибока, який нещодавно пішов із життя.

«Дорога до успіху»

Наступної кар’єрним щаблем С. В. Семигреєнка був похід, так би мовити, «у вільне плавання» – спроба створити власну справу. З деякого боку ризик, з іншого – нові можливості. І на цьому етапі Сергій Васильович мав однодумців – це Володимир Іванович Сутковий, Наталія Григорівна Львова, Ніна Зосимівна Плахотна, Тамара Василівна Неминуща, Віктор Борисович Одновол, Лідія Миколаївна Лобода. Також завжди підставляли своє плече взаємодопомоги перші перевізники Олег Іващенко та Світлана Куліш разом зі своїм нині покійним чоловіком Сергієм Кулішем. У цей же час були спроби створення та організації діяльності молочної кооперації разом із Наталією та Петром Карабазами. Як виявилося пізніше, таке починання і партнерство зі здавачами молока дали поштовх до створення ПСП «Дружба». Ці партнери, 52 жителя села Очеретувате, стали першими пайовиками господарства. Тоді Сергій Семигреєнко прийняв важке для себе рішення – поступитися місцем у торгівлі таким потужним підприємцями, як подружжя Морозів і Степаненків, та піти у сільське господарство.

«Хто не ризикує, той не п’є шампанського»

Історія створення ПСП «Дружба» розпочалася з того, без чого «не п’ють шампанського» – пайовики ризикнули і довірили свої земельні ділянки (паї) керівнику господарства. Із кожним роком усе більше людей бачили перспективу приєднатися до розквітаючого підприємства на чолі з розумним, далекоглядним і талановитим керівником. Тож разом із С. В. Семигреєнком у цей день «пили шампанське» Дмитро Іванович Рома і всі ті, хто першими віддали у користування найцінніше – свою землю, допомігши збудувати нове господарство, активісти і перші пайовики – Наталія Дмитрівна Карабаза, Григорій Іванович Колодій, Людмила Леонідівна Колодій, Оксана Василівна Вовк, Олександр Іванович Вовк, Анастасія Василівна Терещенко, Василь Анатолійович Терещенко, Надія Омелянівна Балабан, Петро Миколайович Карабаза, Наталія Іванівна Карабаза, Люся Дмитрівна Павловська, Володимир Микитович Балабан, Іван Григорович Дерієнко, Анатолій Миколайович Карабаза.

«Ветерани»

За 15 років 45 ветеранів праці пішли із ПСП «Дружба» на заслужений відпочинок. Не всі дожили до цього дня, дехто не зміг бути присутнім за станом здоров’я. На святі вшанували ветеранів, чий життєвий досвід, невтомність рук і сердець будуть завжди маяком для майбутнього покоління, послужать дороговказом в оволодінні секретами трудової майстерності – Микола Миколайович Вовк, Тетяна Петрівна Кравченко, Світлана Семенівна Головня, Людмила Михайлівна Колмакова, Клавдія Миколаївна Каспір, Катерина Григорівна Клименко, Тетяна Іллінічна Беркало, Микола Володимирович Куліш, Валентина Павлівна Вовк, Іван Іванович Вовк, Олексій Петрович Васільєв, Галина Миколаївна Котик, Валентина Григорівна Єрьоміна, Михайло Григорович Беркало, Катерина Дмитрівна Овчаренко, Валентина Григорівна Одновол, Леонід Миколайович Одновол, Володимир Борисович Колмаков, Ганна Микитівна Куліш, Володимир Іванович Запара, Віра Павлівна Офіленко, Ніна Іванівна Завадська, Микола Іванович Клименко, Петро Федорович Котик. З’явилося приватне сільськогосподарське підприємство на базі тодішнього КСП «Дружба», яке передав у володіння С. В. Семигреєнку тодішній його голова, наш земляк, відомий письменник і краєзнавець Євген Павлович Бутенко.

«Хвала рукам, що пахнуть хлібом!»

Усі ми звикли до того, що полиці магазинів завжди наповнені різноманітними продуктами. Вирощуючи худобу, розвиваючи овочівництво, рослинництво і переробляючи вирощену продукцію для споживання працівники багатогалузевого сільськогосподарського підприємства забезпечують усіх нас свіжим молоком і м’ясом, рибою, фруктами і овочами. Це заслуга трактористів, комбайнерів, водіїв, агрономів, доярок, охоронців, працівників городньої бригади, торгівлі. Сьогодні сільське господарство і «Дружбі» живе і процвітає, набирає нових виробничих темпів, досягає вагомих результатів! Це завдяки самовідданим людям, які працюють у ПСП «Дружба»: Віра Марківна Селезень, Володимир Микитович Балабан, Анатолій Олександрович Шевченко, Володимир Миколайович Юрченко, Ганна Юріївна Юрченко, Леонід Андрійович Якимов, Сергій Миколайович Вільгурський, Микола Васильович Бас, Юрій Михайлович Одновол, Петро Миколайович Карабаза, Сергій Володимирович Вовк, Андрій Іванович Одновол, Юрій Леонідович Гаряга, Інна Анатоліївна Єрмолаєва, Леся Михайлівна Янгол.

«Без друзів не буває дружби»

У даний час ринкової економіки жодне підприємство не може працювати без партнерів. Так і ПСП «Дружба» має своїх надійних партнерів по бізнесу, які надають фінансову підтримку, – представники банківської сфери, компаній експортерів та імпортерів. Відзначили і засновника ТОВ «ТРК-Інформ» (компанія-ровесник ПСП «Дружба»), розумну, талановиту, добру і порядну людину – Миколу Петровича Ванжу. Здавна дружба вважалася високою людською цінністю. Багато мислителів говорили, що у двох друзів одна душа на двох. Напевно, у кожної людини знайдеться хоча б один друг, який є надійною опорою в різних життєвих ситуаціях. А у нашого керівника таких друзів багато, і саме цього дня вони отримали від засновника ПСП «Дружба» найтепліші почуття та подяку – екс-депутати обласної ради Володимир Онищенко, Олена Адамович, Олег Овчарь, партнери Володимир Таловер, Ольга Костриця, директор ПП ВТК «Лукас» Олександр Лукацький, підприємці Олександр та Лілія Степаненки, Іван і Валентина Морози.

«Перші в усьому»

Самовіддана праця на благо держави і народу в усі часи вважалася почесним і відповідальним обов’язком. Саме тому засновник ПСП «Дружба» Сергій Васильович Семигреєнко є депутатом районної ради 5-и скликань, щоб покращити добробут людей району, він був головою бюджетної комісії, є членом колегії районної державної адміністрації, щирим наставником і щедрим на добро порадником. Його ідеї реалізовуються в масштабних проектах, які покращують життя населення рідного краю. Так як ПСП «Дружба» розташоване на щедрій очеретуватській землі, Сергій Васильович Семигреєнко відзначив трьох сільських голів – Анатолія Григоровича Одновола, Валентину Миколаївну Тороп та Владислава Миколайовича Торопа. Прийшли привітати з ювілеєм у півтора десятиліття народний депутат Костянтин Іщейкін, який відзначив вагомий внесок господарства у наповнення державного бюджету (займає 30-у позицію у рейтингу сільськогосподарських платників податків України) і побажав бути у першій трійці; голова Полтавської обласної організації партії «Рідне Місто» Валерій Пархоменко, голова Семенівської райдержадміністрації Віктор Федоренко, перший заступник голови райдержадміністрації Микола Недюха, начальник управління агропромислового розвитку РДА Олександр Єзерський, районний військовий комісар Анатолій Шевела, начальник Семенівського відділення Лубенської ОДПІ Сергій Донець, начальник Хорольського відділення Лубенської ОДПІ Наталія Семиженко, сільські голови – Владислав Тороп (Очеретуватський), Сергій Сирота (Заїчинський), Сергій Гамбаль (Оболонський), Роман Мидловець (Біляківський), Олександр Баранник (Жовтневий), Юрій Стеценко (Липнягівський), Надія Ворона (Товстівський), Юрій Романюк (Василівський).

«Родина, родина – від батька й до сина»

Сім’я – святиня людського духу, благородних людських почуттів: кохання, любові, вірності та піклування. Це невсипуща хранителька національних звичаїв і традицій, пам’яті предків, плекальниця найвищої цінності людства – дітей, майбутнього народу. Великий дар природи – продовжити себе і повторити в дітях. Так саме і сім’я Сергія Васильовича була і є основним джерелом його натхнення, його сім’я – це підтримка у всіх його починаннях. Дружина Валентина Яківна – берегиня сімейного затишку та благополуччя. Два сини Максим і Антон, які вже дорослі, стали батькові надійною опорою і продовжують торувати шлях на стежині, яку розпочав Сергій Васильович.

«Родинне свято із широким розмахом»

Своїми музичними вітаннями у цей день радували гостей свята, яке провели ведучі Валерій Книш та Інна Вербняк, місцеві артисти – гурт «Барви» (Ольга Любицька, Олександр і Ніна Новобранці), Вікторія Проскурня, дует «Сестри» (Діана та Ілона Міхно), Вікторія Полив’яна, Яна Новохатько, колектив «Viva Dance», заслужений працівник культури України Вадим Феніч, а також зіркові гості – заслужена артистка України Ярослава Руденко та солістки Полтавської обласної філармонії – Лідія Кретова і тріо «Вишиван- ка». А відома поетеса, журналіст, заслужений діяч мистецтв Марія Бойко присвятила віршовані рядки:

В землі цієї є душа і доля,
Від неї всі ведемо родовід,
Від щедрості засіяного поля
Нам відлік часу починати слід.
Від мудрості того, хто сіє ласку, –
Підніметься держава і лани,
Щоб дати дітям впевненість і казку,
Щоб виростали мужніми сини.
Від «Дружби», перевіреної часом,
Від сонячної посмішки у світ –
Бажаю, щоб ваш ранок розпочався
І перейшов добром на сотню літ!

Тож із гордістю можна сказати, що ПСП «Дружба» – це велика дружня родина, якій не страшні ніякі негаразди, і Сергій Васильович Семигреєнко придумав, організував справу, у якій зайнята добра частина працюючого населення Семенівщини і не тільки. Тому нехай його бізнес процвітає і приносить користь країні і людям. С. В. Семигреєнко зарекомендував себе як талановитий керівник і організатор, громадський діяча, який усі свої сили віддає сьогодні справі аграрного сектору України, створенню робочих місць на селі. Уже зроблено немало, проте попереду ще великі звершення, грандіозні перспективи і щасливі повороти долі. Із Днем народження, «Дружбо»!

Михайло ПОГРІБНИЙ,
Олена БУГАЙ

 «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом»
 «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом»
 «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом»
 «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом»
 «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом»
 «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом»
 «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом»
 «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом»
 «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом»
 «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом» «Дружба, перевірена часом»
 «Дружба, перевірена часом»   

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Комментарии  

# Роза 24.09.2016 18:40
Вітаю!!!!!!!
# Моя думка 28.09.2016 08:31
Дуже гарне свято :-)

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна