b_385_225_16777215_00_images_news_2016_semenivschyna_11_30112016.jpg

А чи відомо вам, що існує свято домашніх улюбленців? Міжнародний день домашніх тварин в Україні відзначається з 2000 року, хоча, на жаль, поки не затверджений. Але це не привід не святкувати таке добре і домашнє свято. На жаль, так влаштований цей світ – роль тварин у нашому житті зменшується з розвитком технологій, а ті, хто наважується завести собі домашнього улюбленця, здебільшого роблять це заради розваги чи підтвердження свого соціального статусу. Та сучасні ґаджети не здатні зігріти теплом чи розрадити милою мордочкою або ніжним скавчанням, вони не зрозуміють ваших почуттів.

Із цим тезисом погоджується житель Семенівки Сергій Тіщенко – власник американського стафордширського тер’єра Тайсона.

– Привіт, Сергію! Скажи, що для тебе означає бути власником собаки?

– Доброго дня! По-перше, власник – це гучно сказано. Кажуть, що тварини – брати наші менші, а брат – значить родич. Отже, ми одна родина. А по друге, тримати вдома будь-яку тварину, навіть маленьку, це дуже велика відповідальність, адже за нею треба доглядати, годувати, прибирати, а з деякими, як мій пес, – обов’язково виходити на вулицю. Тварини також хворіють, і їм треба робити щеплення і ще багато чого. Якщо взяв тварину, то відповідальний за неї.

– Познайом наших читачів із Тайсоном.

– Тайсону три роки, порода – американський стафордшир-тер’єр. За характеристикою, стандартна вага пса такої породи має бути 18-30 кілограмів, але мій важить 32 кг, бо набрав зайвого на зиму. Зріст – 49 см. Вуха купірувані. До речі, операція купірування зовсім необов’язкова, кому як подобається. Обрізанням вух займаються в основному серйозні собаководи, які додержуються стандартів породи.

– А які особливості породи твого пса?

– Американський стафордширський тер’єр виведений шляхом схрещення бульдога і тер’єра. Собаки даної породи універсальні. У наш час найчастіше використовуються як домашні улюбленці чи собаки-сторожі. Є схожі, наприклад, пітбультер’єри, які виведені спеціально для собачих боїв, а стафи вважаються більш компанійськими, хоча й мають бійцівську кров. Стафордширський тер’єр – собака дуже активна, рухлива і неймовірно грайлива. Це не дивно, адже в його жилах кипить кров тер’єра! Найбільше в світі вони люблять бігати і гратися з іншими собаками чи активно проводити час із господарями. Беручи стафа, власники повинні бути готові не тільки займатися дресуванням, але й приділяти особливу увагу фізичним навантаженням.

 День домашніх тварин  День домашніх тварин  День домашніх тварин
 День домашніх тварин  День домашніх тварин  День домашніх тварин

Далі Сергій разом із Тайсоном демонструють як відомий усім трюк з паличкою, так і вражаючу вправу, де пес чіпляється зубами за підвішене до дерева колесо і висить на ньому. Потім ми йдемо до вольєра Тайсона, де Сергій бере додаткову екіпіровку. По дорозі він розповідає, як пес потрапив до нього:

– До мене у Тайсона був інший хазяїн, але йому не було часу доглядати за ним. 8 місяців собакою займаюсь я. Спочатку він був кволий та худий, та мені вдалося його виходити. На той час пес уже був навчений і розумів команди «сидіти», «голос», «рядом», «можна» чи «не можна». Тайсон, звичайно, слухається, але запускати не можна. Дресурою треба займатися, коли це ще цуценя.

– Серед власників домашніх улюбленців багато диспутів із приводу: коти чи собаки? Неофіційно любителів тварин ділять на собачників та котолюбів. Я так гадаю, ти – собачник. Чому саме?

– Ще з дитинства мені собаки подобаються більше, ніж коти. Із собакою можна вийти побігати, погуляти. Та й сам маю схожий характер: не можу довго сидіти на одному місці. Удома Тайсон спокійний, але дуже проситься гуляти, і варто лише вийти надвір... Собака сприймається більше як дитина, у той час, коли кішка «гуляє сама по собі».

– А яке твоє ставлення до бездомних тваринок?

– Шкода, звичайно дуже шкода, але ж що поробиш. Ось, наприклад, сьогодні, коли готував Тайсону їжу, нагодував також і дворнягу, яка поруч бігала.

– До речі, який у вас раціон?

– Годувати Тайсона можу 1-2 рази на день, він може наїстися й з одного разу. Раніше варив для нього суп чи кашу, а зараз він їсть кістки, м’ясо – купую йому телятину.

– Тобто це задоволення не з дешевих?

– Я б так не сказав. Для своєї собаки не шкода!

– Сьогодні багато хто заводить так званих «кишенькових» собак, чим намагаються самоствердитися в суспільстві. Що скажеш про таких «собаководів»?

– Це неправильно, собака не повинна бути прикрасою чи предметом інтер’єру. Коли заводиш собаку, ти береш собі друга, за яким потрібен систематичний догляд, а не просто брати її для того, щоб була. Я ще додам, що є багато бутиків одягу для тварин, салони краси та клініки, але для тварини важливо не те, що ви одягнете її в ексклюзивний бренд, а кращим для неї буде ваше відповідальне ставлення. А якщо просто тримати та годувати, при цьому не займатися, то нічого толкового не буде – вона стане неадекватна. Собака буває кусачою від життя собачого.

– Коли вже ти зачепив цю тему, то побутує думка, що такі собаки – справжні звірі, а дехто, коли побачить стафа на вулиці, – жахається, вважаючи, що це машина для вбивства!

– Насправді ніщо не є більш далеким від правди, ніж це твердження. Стаф – дружелюбна до всього живого і зовсім не агресивна собака. При доброму вихованні ці собаки добре ладять і з дітьми, і з дорослим. Стафордширський тер’єр буде радий будь-яким гостям і ніколи не виявить агресію, навіть при самозахисті. До людей ставиться добре, але до інших собак... ну, щоб читачі розуміли, собаки є собаки і всі тварини можуть кидатися один на одного.

І я повністю згоден: під час інтерв’ю Тайсон ні на кого не зважав, окрім свого господаря, а коли помічав увагу з мого боку, то намагався відповісти взаємністю й облизати мене. Не для кожного приємне явище, але так брати наші менші проявляють любов. Насамкінець ми попрямували на відкритий простір, де Сергій обладнав Тайсона спорядженням для демонстрації сили собаки. Він відзначив, що одного разу пес зміг зрушити з місця 1,5-тонний «Москвич», але це, за словами Сергія, ні в якому разі не є експлуатацією, а лише елементом дресування.

Не дивно, що девізом цього Дня домашніх тварин стали слова Маленького принца із твору Антуана де Сент-Екзюпері: «Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив». Пам’ятайте про це і обов’язково приділіть у цей день більше уваги своїм маленьким друзям!

На завершення додам, що коли йшов на зустріч з Тайсоном і Сергієм, мікрорайон цукрозаводу «прикрашали» об’яви з криком про допомогу «Розшукуємо собаку». Можливо, я трішки допоможу господарям собаки і оголошу на шпальтах газети зміст об’яви:

«Порода – німецька вівчарка. Важлива будь-яка інформація (винагорода гарантована). Тел. 050-194-64-60».

Крім того, з подібним проханням звернулися до нашої редакції, тож публікуємо і його:

«У мікрорайоні Зелений Кут зникла маленька, руденька, короткошерста породиста собачка, за якою дуже сумують діти. Її грудка і лапки біленькі, хвостик куценький (майже безхвоста), на лобику біленька пляма. Хто бачив нашого маленького вірного друга або знає про його місцезнаходження, просимо повідомити чи повернути за винагороду. Тел.: 066-641-48-74, 066-878-63-23».

Михайло ПОГРІБНИЙ

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Комментарии  

+1 # Robin Hood 30.11.2016 21:27
Оооо, гарне свято піду свого хвостаня за вухо посмикаю..... :P :P
+1 # принцеска 01.12.2016 15:08
Сергій молодець,займається собакою.

Рейтинг:  5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна