Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/news/2017/02/IMG_5871.jpg'
There was a problem loading image 'images/news/2017/02/IMG_5871.jpg'

Районний методичний кабінет відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації (завідуюча Г. Л. Полупан) інтенсивно спрямовує свою роботу на підвищення професійної майстерності, творчості, результативності учителів математики. Велику увагу приділяє впровадженню інноваційних технологій у практичній діяльності вчителя.

Математика – це не наука.
Це мистецтво заради життя.
І без неї, це точно я знаю, –
Неможливе майбутнє буття.

14 лютого на базі Богданівської ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено районний семінар учителів математики «Ефективне поєднання традиційних та інноваційних технологій при викладанні математики», мета якого – пошук оптимальних форм і методів роботи на уроках математики щодо активізації пізнавальної діяльності учнів. Педагогічний колектив школи, який очолює Валентина Юр, зустрів учасників семінару, привітав вишуканою музичною композицією, побажав успішної роботи. Валентина Олександрівна коротко ознайомила з навчальним закладом, основними завданнями, успіхами і досягненнями, проблемою, над якою працюють.

IMG_5871.jpg

Прямуємо до кабінету інформатики на бінарний урок геометрії та інформатики у 8 класі, який проводить Валентина Ніколайчук, учитель математики вищої категорії, вчитель-методист. Було приємно спостерігати за роботою, яку вміло організувала Валентина Іванівна. Учні, поділені на групи, працювали над своїми завданнями, в результаті чого продемонстрували створений ними проект «Союз гіпотенузи і катетів». Підготовлено багато інформації, цікавих фактів про видатного математика, філософа, спортсмена, «володаря душ» Піфагора та його теорему. Про свої доробки учні говорили впевнено і переконливо.

Також діти показали своє вміння працювати в середовищі програмування «Лазарус», що вивчають на інформатиці: група бібліографів (Олександр Бутенко і Дмитро Кравченко) створили проект-тест, група журналістів (Вікторія Сівець та Яна Кружко) – проект «Перегляд ілюстрацій», група істориків (Ігор Тіхонов та Максим Дзех) виконали проект, який ілюструє знаходження гіпотенузи за різними значеннями катетів, а також за даними Інтернету приготували свій фільм, який триває 3 хвилини і наочно ілюструє доведення теореми Піфагора.

Група практиків (Тетяна Бутурлим та Анастасія Цокань) зробили в середовищі програмування «Лазарус» проект, за допомогою якого можна перевірити, чи буде дана трійка чисел піфагорійськими трійками, тобто, чи трикутник із заданими сторонами є прямокутним, а група теоретиків (Любов Костяна та Діана Коваленко) зробили проект, згідно з яким за відомими катетами можна знайти гіпотенузу. Усі учні класу проявили зацікавленість, завзятість і, звичайно, знання. А це і є результат праці вчителя.

Учасники семінару відвідали також фрагмент уроку в 5 класі, тема якого «Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками». Підготувала Валентина Мелас, учитель математики І кваліфікаційної категорії. Урок побудований у формі казки, де учні подорожували разом із козаками, працювали з математичним тренажером на комп’ютері, брали участь у математичній естафеті. Валентина Василівна використала презентацію, картки для гри, роздатковий матеріал, історичні факти, тести «Звичайні дроби». Учителька майстерно, переконливо, якимись невидимими силами впливала на дітей, кожен учень відчував її підтримку і розуміння, а це додавало їм впевненості і сили.

А далі на нас чекав чудовий позакласний захід «Математичні історії про кохання», підготовлений учителями математики В. І. Ніколайчук та В. В. Мелас. Тут ми бачили танець, слухали ліричні вірші, романтичну музику, оглядали стінгазети, малюнки «Кохання і математика», отримали святкові «валентинки», виготовлені учнями. Вдале поєднання математики і кохання створило особливу товариську атмосферу у класі. Тож дякуємо Валентині Іванівні та Валентині Василівні за їхню енергію, за серце, віддане дітям, Галині Леонідівні – за розуміння, вмілу організацію, дружню пораду, професійну допомогу.

За «круглим столом» ділилися досвідом своєї роботи Любов Шевченко, вчитель математики Оболонської ЗОШ І-ІІІ ст., та Любов Шудря, вчитель математики Семенівського НВК №2.

Після напруженого дня плідної праці, обговорення професійних спільних проблем, отримання корисної інформації під час обміну досвідом, з величезним задоволенням від гордості за колег ми залишили Богданівську школу, яка гостинно приймала математиків району – учасників семінару.

О. В. КРАЙОВА,
вчитель математики Рокитівської ЗОШ І-ІІ ст.
Фото С. Г. НІКОЛАЙЧУКА

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Комментарии  

# Robin Hood 27.02.2017 22:29
А чого із Хорунжого нікого нема??? маленька недоработка вийшла....
# Rodgers 28.02.2017 00:14
а із Хорунжого там була Ярмоленко Валентина Станіславівна
# Друг Алины Кабаевой 28.02.2017 10:43
Он просто в школу мало ходил, вот и опозорился :lol: :lol: :D :D :D

Рейтинг:  5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна