b_385_225_16777215_0_0_images_news_2014_Others_kremen-kubik.jpg

Mercedes-Benz G 63 AMG за 10 мільйонів гривень, що фігурує у розслідуванні НАБУ як подарунок Валерію Головку до дня народження, зареєстрований на члена його команди

22 лютого детективи НАБУ провели обшуки за місцем роботи та проживання низки посадових осіб Полтавської ОДА. Слідчі дії провели на підставі судових ухвал в межах розслідування провадження за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовими особами Полтавської ОДА (ч.4 ст. 368 ККУ).

26 лютого видання «Українська правда» оприлюднила знімки однієї з таких ухвал. Вона містить частину матеріалів відповідного кримінального провадження. Судячи з тексту, слідчі НАБУ підозрюють у корупції голову Полтавської ОДА Валерія Головка, його першого заступника Андрія Пісоцького, радника останнього Олександра Літвінова та начальника Департаменту будівництва, МіА та ЖКГ Тимофія Голбана. На думку слідчих, ті вимагали й отримували «відкати» від підрядників, за рахунок чого «жили на широку ногу».

Документ досі не опублікований у реєстрі судових рішень, однак із власних джерел «Полтавщина» отримала інше фото цієї ж ухвали без ретуші на прізвищах.

Ще одним підтвердженням реальності судового документа може бути й те, що вказані у документі автомобіль Mercedes-Benz G 63 AMG і телефони iPhone 10 реальні. VIN-код номеру кузова та коди IMEI телефонів підтверджують, що вони існують і не є плодом фантазії.

З іншого боку, голова Полтавської ОДА Валерій Головко підтвердив, що обшуки дійсно проводилися, але назвав це «політичною провокацією опонентів. Після публікації ухвали суду він заявив, що не вчиняв жодного правопорушення і пообіцяв надати неспростовні докази цього. Обіцянку виконав. Прес-служба Полтавської ОДА заявила, що не підрядник був жертвою керівництва, а навпаки — керівники ОДА стали жертвами аферистів з компанії «Алві Род». Зокрема, Альберта Уварова — фіндиректора консорціуму, який насправді є азербайджанським поетом на ім’я Гюльага Танха або Гюльага Гамбаров. Нібито його фірма неналежно виконувала роботи, з нею розірвали договір, а розслідування НАБУ є такою собі помстою.

«Полтавщина» вирішила розібратися у деталях провадження і перевірити їх. Одна з таких деталей — припущення щодо автомобіля для Валерія Головка у якості подарунка до дня народження.

У матеріалах справи вказано: 

«...наприкінці 2017 року Пісоцький А.А. поставив вимогу Уварову А.М. про необхідність придбати на день народження Головка В.А. новий автомобіль Mercedes-Benz G 63 AMG. Уваров А.М., розуміючи про відсутність можливості відмовитися від такої вимоги, вимушений був придбати зазначений автомобіль для Головка В.А. за власні кошти.

16.11.2017 Уваров А.М. придбав автомобіль Mercedes-Benz AMG G 63, ідентифікаційний номер (номер кузова) WDB4632721X281879, 2017 року випуску, чорного кольору, вартістю близько 120 тисяч євро, та здійснив тюнінгові роботи в тюнінг-ательє «Brabus», за які заплатив ще близько 170 тисяч євро. Загальна вартість неправомірної вигоди, отриманої Головком В.А., у вигляді автомобіля Mercedes-Benz AMG G 63, становлять приблизно 320 тисяч євро.

Головко В.А., побоюючись бути викритим правоохоронними органами у вимаганні грошових коштів (шляхом придбання автомобіля), надав вказівку Уварову А.М. зареєструвати його на Кременчуцького Вячеслава Івановича, із реєстраційним номером ВІ3948СМ...»

Хто такий Вячеслав Кременчуцький

Розберемося, хто такий Вячеслав Кременчуцький.

1. Член команди Валерія Головка. Так голова Полтавської ОДА назвав Вячеслава Кременчуцького у квітні 2016 року. 

2. Бізнес-партнер сина Валерія Головка Володимира. За даними Мін’юсту, Вячеслав Кременчуцький, Володимир Головко та Світлана Радєва утрьох володіють ТОВ «Полтавські енергетичні транзити».

3. У минулому — замдиректора телеканалу «Лтава». Близько року Вячеслав Кременчуцький обіймав посаду заступника генерального директора з економічного та соціального розвитку тоді ще філії НТКУ «Лтава». Він звільнився 1 серпня 2016 року.

4. Родинно близький до Валерія Головка. За даними власних джерел «Полтавщини», сестра Вячеслава Кременчуцького Людмила була першою дружиною Валерія Головка. Зараз вона — директор відділення «Центральний офіс» філії «Полтавське регіональне управління» АТ КБ «ПриватБанк».

Чи має Вячеслав Кременчуцький автомобілі

За даними відкритої бази МВС, на Вячеслава Кременчуцького зареєстрована два автомобілі:

  • Mercedes-Benz G 63 AMG;
  • Toyota Camry.

Обидва — 2017 року випуску і зареєстровані у 2018 році. Mercedes-Benz був записаний на Вячеслава Кременчуцького 14 березня, а Toyota — 14 листопада. 

Перевіривши номер кузова автомобіля Mercedes-Benz з ухвали НАБУ, дізнаємося — його привезли з-за кордону і вперше зареєстрували 28 грудня 2017 року. Тобто за два тижні після дня народження Валерія головка 14 грудня. Потім автомобіль перереєстрували 14 березня (дата збігається із часом реєстрації геледвагена Кременчуцького).

Чи може Вячеслав Кременчуцький дозволити собі Mercedes-Benz G63 AMG

Судячи з ухвали Солом'янського райсуду Києва, загальна вартість Mercedes-Benz G 63 AMG, подарованого Валерію Головку склала 320 тисяч євро. У перерахунку на гривні це 10 мільйонів.

Лише 170 тисяч євро (близько 4,5 млн грн) пішло на тюнинг автомобіля в ательє «Brabus». Це  київський сервіс-центр, який, за даними його офіційного сайту, веде пряме співробітництво з німецьким ательє Brabus GmbH, яке, в свою чергу, спеціалізується на поліпшенні автомобілів виробництва Mercedes Benz. 

Чи міг Вячеслав Кременчуцький дозволити собі такий автомобіль? На жаль, достеменно, відповісти на це питання неможливо. Перевірити, чи дозволяє фінансове становище Вячеслава Кременчуцького купувати йому автомобілі рівня Geländewagen, можна було б, якщо подивитися його декларацію. Він мав подати її до НАЗК після того, як пішов з посади заступника директора «Лтави», але не зробив цього.

Не має й у відкритому доступі інформації щодо реальної діяльності компанії, якою володіє Вячеслав Кременчуцький. За даними Мін’юсту, фірма існує з 2015 року і має дозвіл лише на торгівлю електроенергією. Контрактів із бюджетними організаціями у ТОВ «Полтавські енергетичні транзити» немає.

Окрім того, 26 лютого — напередодні публікації судової ухвали на «УП» — Вячеслав Кременчуцький опублікував на своїй сторінці у Facebook світлину із японським мотоциклом Kawasaki. Це досить відомий і потужний бренд. 

Також зазначимо, що, за оцінкою власних джерел «Полтавщини», Вячеслав Кременчуцький не мав дуже вдалого бізнесу чи великого статку до роботи на «Лтаві». У 2016 році він користувався автомобілем Ford Fiesta. Його зарплата на телеканалі також не дозволила б придбати Mercedes-Benz G 63 AMG. Так само оцінюють його фінансовий стан і після звільнення.

Висновки

Наведені вище факти можуть бути розцінені лише як опосередковані докази, які в жодному разі самостійно не доводять провини тієї чи іншої особи. Ба більше — фігуранти справи можуть навести докази, які б спростували припущення слідчих НАБУ (якщо вони такі мають). Наприклад, копію договору про придбання автомобіля. Та для якісного спростування посадовцям ОДА варто було би зібрати обіцяну прес-конференцію і відкрито відповісти на усі запитання.

Натомість поки ми маємо лише кілька коментарів від прес-служби. Один з них — щодо недолугих підрядників, які не виконували договори. Цей коментар, звісно, кидає тінь на керівника «Алві Род», але сам по собі не виключає корупційної складової керівництва області.

Можливо, публічний коментар відклали через хворобу Валерія Головка. Головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні Григорій Оксак у коментарі «Poltavske.TV» повідомив, що голова Полтавської ОДА перебуває у них — у відділенні інтервенційної радіології.

Джерело: https://poltava.to

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!